Predaj vozidiel TATA:
FOR CARS s.r.o.
Ádorská 4/795
Dunajská Streda
929 01

Tel: 031 5528413
Fax: 031 5503662
Mobil: 0948 001926
E-mail:

Profil video

Safari Video

pokračovať

Profil TATA Motors Limited

Tata Motors je najväčša automobilová značka Indie s celkovým ročným obratom 20 miliard USD – 2009/2010. Je lídrom v nákladných vozidlách v každom segmente a medzi top3 značkami v osobných vozidlách s víťaznými produktami v kompaktnej, strednej a úžitkovej triede. Firma je 4. najväčší výrobca nákladných vozidiel a 2. najvačší výrobca autobusov.

Firma vedie svojich 23000 zamestnancov k vízií „byť najlepšími v spôsoboch v ktorých pôsobíme, najlepšími v produktoch, ktoré dodávame a najlepšími v hodnotovom systéme a etike.“

Tata Motors bola založená v roku 1945 a pôsobí vskutku v celej Indii. Vyše 4 miliónov Tata vozidiel sa pohybuje po indických cestách od vypustenia prvého vozidla v roku 1954. Výrobné základne spoločnosti sú rozptýlené v Jamshedpur (Jharkhand), v Pune (Maharashtra), v Lucknow (uttar Pradesh) a v Pantnagar (Uttarakhand). Na základe strategickej aliancie so spoločnosťou Fiat v roku 2005 je vybudovaný priemyselný spoločný podnik s Fiat Group Automobiles v Ranjangaon (Maharashtra) na výrobu vozidiel oboch značiek, Fiat aj Tata, a hnacích agregátov Fiat. Spoločnosť zakladá dve nové výrobné prevádzky v Dharwad (Karnataka) a Sanad (Gujarat). Dílerské zastúpenia, predajné, servisné siete a siete predaja náhradných dielov dosahujú počet vyše 3500. Tata Motors taktiež distribuuje a predáva vozidlá značky Fiat v Indii.

Tata Motors, prvá spoločnosť so strojárskeho sektora Indie je evidovaná NYSE (newyorská burza cenných papierov) od septembra 2004. Je taktiež významným hráčom na zahraničných trhoch. Vďaka svojím pobočkám a pridruženým spoločnostiam Tata Motors operuje aj vo Veľkej Británii, Južnej Kórei, Thajsku a Španielsku. Okrem toho boli získané v roku 2008 dve ikony britského automobilového trhu – Jaguar a LandRover. V roku 2004 spoločnosť získala spoločnosť Daewoo Commercial Vehicles, vďaka ktorej spustila nové projekty na koréjskom trhu a taktiež export do zahraničia. Dnes pochádzajú 2/3 exportu ťažkých nákladných vozidiel v Južnej Kórei od Tata Daewoo. V roku 2005, Tata Motors získala 21% podiel v Hispano Carrocera, v renomovanom výrobcovi autobusov v Španielsku s predkupným právom na zvyšný podiel spoločnosti. Hispano dodáva autobusy aj na zahraničné trhy. V roku 2006, sa vytvorila spolupráca vo forme spoločného podnikania s Thonburi Automotive Assembly Plant v Thajsku na výrobu a predaj pickupových vozidiel v Thajsku. Nová výrobná hala Tata Motors (Thajsko) začala produkovať Xenon pickup, a zároveň sa aj uviedol Xenon na výstave Bangkok Motor Show v roku 2008.

Tata Motors taktiež expanduje svoju značku od roku 1961. Nákladné a osobné vozidlá spoločnosti sú už predávané v rôznych krajinách v Európe, Afrike, na blízkom východe, juhovýchodnej Ázii, južnej Ázii a južnej Amerike. Má rôzne franchisingové a spoločné podniky v Keni, Bangladéši, Ukrajine, Rusku a v Senegali.

Rastúci trend počas posledných 50 rokov je výsledkom ekonomických stimulov a požiadaviek zákazníka a schopnosť preložiť ich do zákazníckych želateľných ponúk vďaka úzkej spolupráci R&D (research and development). Spolu s viac ako 2500 strojármi a vedcami, sa Tata Motors Research Centre, založené v roku 1966, zaslúžilo za vývoj priekopníckych technológií a produktov. Dnes má spoločnosť vývojové centrá v Pune, jamshedpur, Lucknow v Indii a v Južnej kórei, Španielsku a vo Veľkej Británii. Práve Tata Motors vyvinula v Indii prvý ľahký nákladný automobil, prvé SUV a v roku 1998 Tata Indica – prvé indické osobné auto. Za 2 roky od začiatku predaja, Tata Indica sa stala najpredávanejším autom vo svojom segmente. V roku 2005, Tata Motors vyvinula nový segment spustením Tata Ace – prvý indický „mini-náklaďák“.

V januári 2008, Tata Motors predstavila jej ľudové vozidlo, TATA NANO, na ktoré už svet aj India dlho čakali. Vďaka vývoju, ktorý je smerovaný hlavne globálne, Tata Nano poskytne komfort a bezpečnosť pre tisícky rodín. Cena na domácom trhu by nemala prekročiť 2500 USD. Je navrhnuté so zmyslom pre rodinu, má priestranný interiér s dostačujúcim priestorom pre nohy a nad hlavou. Pohodlne sa odvezú 4 osoby.

Po rokoch budeme vidieť zavedenie iných inovatívnych vozidiel, založených na potrebách perspektívnych zákazníkov. Okrem vývoja produktov, R&D je zameraný na vývoj technológií pre čistejšie životné prostredie a alternatívnych palív.

Vďaka svojim dcérskym spoločnostiam je spoločnosť zapojená v strojárstve a automobilovom priemysle, v konštrukcii náhradných dielov a doplnkov, vo výrobe nástrojov a strojov pre potrebnú výrobu a automobilov, v softvérovom vývoji a v predajných a servisných sieťach.

Verne k tradíciám spoločnosti Tata Group, sa koncern Tata Motor`s pevne angažuje tak z materiálneho, ako aj z duchovného hľadiska, dodržať zásady zodpovednosti. Týmto spôsobom je jedným zo zmluvných strán globálnej jednoty Spojených národov. To znamená, že dodrží pravidlá spoločenských návrhov, ktoré sa vzťahujú na ľudské práva, resp. v nich uvedené štandardné pracovné a ekologické podmienky. Koncern zároveň zohráva aktívnu úlohu vo vývoji spoločenstva s tým, že kryje dopyt celej vidieckej oblasti v okolí svojich výrobných závodov. Tata Motor`s na základe svojich bohatých tradícií už teraz vryla svoje meno do úspešného a jasného obrazu budúcnosti.