Predaj vozidiel TATA:
FOR CARS s.r.o.
Ádorská 4/795
Dunajská Streda
929 01

Tel: 031 5528413
Fax: 031 5503662
Mobil: 0948 001926
E-mail:

Tata Indica Vista EV

TECHNICKÉ PARAMETRE

- Výkon: 55 kW
- Krútiaci moment: 160 Nm
- Maximálna rýchlosť: 128 km/h
- Dojazd: 200 km*
- Zrýchlenie: 0-30 km/h 4,5 s : 0-60 km/h 9,0 s
- Doba nabíjania: 8 hod. / 220V
- Bezpečnostné prvky: ABS, AIRBAG
- Počet miest na sedenie: 4
* údaj je z prvotného merania. Ďalším vývojom agregátu a akumulátorov je možné zlepšiť technické parametre vozidla.

Technológia:
- Elektromotor s permanentným magnetom
- Super polymérový Li-Ion akumulátor
- Vysoko výkonná jednostupňová prevodovka

TATA INDICA EV – optimálna výbava
Kvôli vhodnému využitiu priestoru pre cestujúcich a pre batožinu sú akumulátory uložené pod batožinový priestor. Akumulátorový box bol vyvinutý pre tento účel a aj pozitívne otestovaný. Agregát je umiestnený klasicky pod prednou kapotou. Uloženie akumulátorov a agregátu je 50:50, čo vyzdvihuje manévrovateľnosť a jazdné vlastnosti vozidla.

Vysoko kapacitný super polymérový lítiový akumulátor
TATA Indica EV využíva vysokokapacitný, patentovaný super polymérový akumulátor, ktorý je schopný dodávať podľa predbežných výskumov energiu pre vozidlo na jeden nabíjací cyklus približne 200 km. Dva veľké moduly obsahujú 240 článkov, ktoré sú pripojené na riadiacu jednotku akumulátora BMS (Battery Management System). Táto riadiaca jednotka distribuuje potrebnú energiu z a do akumulátorov. Kapacita: 26,5 kWh
Hmotnosť: 240 kg
Chladenie: kvapalným médiom
Napätie: 180 – 250 V
Akumulátory sa nachádzajú pozdĺžne uložené v miske, ktoré sú uspôsobené pre tento účel. Chladenie akumulátorov poskytuje zvláštny chladiaci systém.

Elektrický pohon
Elektrická pohonná jednotka nezaberá toľko miesta ako benzínový motor, avšak na nižších otáčkach už dosahuje parametre benzínového motora a je oveľa tichší a športovejší pritom však vypúšťa nulové emisie. Jednostupňová prevodovka zabezpečuje plynulý ťah. Jej najväčší prínos je, že nie je potreba radiť rýchlosti. Pocítite to hlavne v mestkej prevádzke, poskytne vám pohodlnú jazdu.

Nabíjanie akumulátorov
Pomocou bežného konektora do siete elektrickej energie je možné dobiť akumulátory TATA Indica EV. Spotreba prúdu je 13 A a doba nabíjania je 8 hodín. To znamená, že za jednu hodinu spotrebuje (2860W) približne toľko, ako vaša electrická rúra. Pri dnešných cenách elektrickej energie vás prevádzka vozidla Indica EV bude stáť niekoľkonásobne menej ako klasické mestké vozidlo poháňané benzínovým agregátom. Nabíjanie tzv. nočným prúdom len prehĺbi tento priepastný rozdieľ. A pri tomto všetkom ostáva Indica EV miláčikom prírody.

www.tatavistaev.com

NA STIAHNUTIE

VIDEO